
Z zmago španski dirkač postal drugi najmlajši zmagovalec MotoGP dirke v zgodovini.
Zmagovalec na trenutke kaotične 27 krogov dolge dirke razreda MotoGP, ki je večino preizkušnje bolj spominjala na dirko kakšnega od podpornih razredov, je z zelo dominantno predstavo postal dirkač ekipe Gresini Ducati Fermin Aldeguer, ki je pri 20 letih in 183 dneh postal drugi najmlajši zmagovalec MotoGP dirke v zgodovini, hitreje je do zmage pridirkal le Marc Marquez, ki je bil ob prvem zmagoslavju še 120 dni mlajši. Ob koncu je španski novinec slavil s prednostjo 7s pred rojakom Pedrom Acosto, ki je tekom dirke navdušil s svojimi defenzivnimi sposobnostmi na poti do končnega drugega mesta, medtem ko je ekipni uspeh ekipe Gresini s tretjim mestom dopolnil še Alex Marquez, ki je ciljno črto prečkal devet desetink za tovarniškim KTM dirkačem. Da bi mlajši od bratov Marquez imel še dodaten razlog za veselje, si je z današnjimi stopničkami tudi že zagotovil naslov najboljšega dirkača med člani satelitskih moštev.
S končnim četrtim mestom je do najboljše uvrstitve v letošnji sezoni, potem ko je med dirko pridobil kar 11 mest, pridirkal drugi tovarniški KTM dirkač Brad Binder, ki ga je le 1s ločila do prvih letošnjih stopničk. Hkrati je za seboj uspel zadržati vse zagrizene napade tovarniškega dirkača Honde Luce Marinija, ki je ciljno črto prečkal 2 desetinki za južnoafriškim sotekmovalcem na končnem petem mestu, medtem ko je s šestim mestom zelo dober vikend zanj in za Trackhouse Aprilio sklenil španski dirkač Raul Fernandez, za katerega je bil indonezijski vikend njegov najboljši v karieri dirkača razreda MotoGP.
Tovarniški dirkač Yamahe Fabio Quartararo se je po tveganju z uporabo mehke zadnje pnevmatike uvrstil na končno sedmo mesto in tik pred oba dirkača ekipe VR46, saj sta tudi nedeljsko preizkušnjo v istem vrstnem redu kot Sprint zaključila Franco Morbidelli in Fabio Di Giannantonio na končnem osmem in devetem mestu, medtem ko je drugi tovarniški dirkač Yamahe Alex Rins v zadnjih krogih, potem ko je med dirko že kazalo na zelo presenetljive stošničke, popustil in se uvrstil na končno deseto mesto.
Rinsu je skozi cilj sledil stanovski kolega, dirkač ekipe Pramac Yamaha Miguel Oliveira na končnem enajstem mestu v sicer precej anonimni dirki za portugalskega dirkača, za njim pa sta se zvrstila oba dirkača ekipe LCR Honda, saj je bil Johann Zarco na koncu dvanajsti, Somkiat Chantra pa trinajsti, kar je njegova najboljša uvrstitev v karieri dirkača razreda MotoGP. Kot zadnji uvrščeni je dirko na štirinajstem mestu zaključil drugi dirkač ekipe Pramac Yamaha Jack Miller, ki je sicer 3 kroge pred koncem padel, a pobral motor in na koncu osvojil zadnji dve točki.
Omeniti velja še incident iz prvega kroga, ko se je dotik med Marcom Bezzecchijem in Marcom Marquezom, ki se je končal s padcem obeh dirkačev. Marquez je indonezijski vikend zaključil z zlomljeno desno ključnico, poškodbe dirkača Aprilie pa trenutno še niso znane.