Motosport
Honda je potrdila, da bo Jorge Lorenzo nastopil ta vikend v Silverstonu.
Alex Marquez bo še eno leto dirkal v Moto2 pri ekipi Marc VDS.
Španec je bil občutno najhitrejši tudi v soboto dopoldne, Vinalesa je prehitel za več kot tri desetinke sekunde.
Začela se je nam najbližja dirka MotoGP, na prvem treningu je Dovizioso premagal Marqueza, vendar razlika ni velika.
Suzukijev dirkač je po padcu na testiranjih ostal v bolnišnici na opazovanju.
Marc Marquez je na Češkem dobil svojo šesto letošnjo dirko.
Tim Gajser je na dirki v Imoli potrdil, da je v letu 2019 najboljši motokrosist sveta v razredu MXGP. Na Veliki nagradi Italije je v prvi vožnji osvojil peto mesto, kar je zadostovalo, da si je tretjič v karieri privozil prestižni naslov svetovnega prvaka.
28 krogov dirke v Avstriji se je skoncentriralo v zadnja dva ovinka, ko je Dovizioso presenetil vodinega Marqueza in mu še drugič v treh letih na isti način odvzel zmago.
Na Red Bull Ringu je pred kratkim pogorel tudi eden od motociklov serije MotoE
Daleč najboljši dirkač ta hip je mnenja, da mora njegov rojak, ki je trenutno na bolniški, vztrajati pri Hondi.
Fabio Quartararo je dan po VN Češke na testiranjih postavil najhitrejši čas.