Motosport
Tim Gajser je na Veliki nagradi Češke osvojil drugo mesto. V skupnem seštevku točkovanja za naslov svetovnega prvaka v razredu MXGP je povečal na 177 točk.
Timu Gajserju se je po zmagi v Indoneziji na široko odprla pot do drugega naslova svetovnega prvaka.
Marc Marquez je tudi sedmo leto zapored osvojil najboljši štartni položaj in jutri cilja tudi na sedmo zaporedno zmago v tem razredu.
Na drugem treningu na Sachsenringu je svetovni prvak pokazal zobe in premagal konkurenco za 341 tisočink.
Smola Španca, ki je na prejšnji dirki pometel z vso konkurenco, se nadaljuje.
Maverick VInales je bil za 47 tisočink hitrejši od kolega na Yamahi, Franca Morbidellija.
Tim Gajser ne popušča in suvereno drvi k naslovu svetovnega prvaka v razredu MXGP. Na dirki za Veliko nagrado Azije je zmagal že sedmič zapored in njegova prednost pred prvim zasledovalcem šest dirk pred koncem znaša že velikih 173 točk.
Tim Gajser je na enajsti dirki sezone svetovnega prvenstva MXGP vknjižil še šesto zaporedno zmago in se je utrdil v vodstvu skupnega seštevka ter tako storil še korak bliže naslovu svetovnega prvaka.
Francoza je na zadnji ravnini divje stresel motocikel in po prihodu v garažo se je držal za levo roko.
Francoz še naprej dokazuje, da je z njim MotoGP dobil enega največjih talentov po Marquezu.
Tim Gajser je na deseti letošnji dirki za svetovno prvenstvo v motokrosu v razredu MXGP v Nemčiji zmagal že petič zapored in prednost v skupnem seštevku pred drugouvrščenim Antoniem Cairolijem povečal na 83 točk.