MotoGP
Včeraj so v Rimu predstavili električni motocikel za sezono 2019.
Trednevna testiranja moštev razreda MotoGP je na vrhu končal Ducatijev tovarniški dirkač Jorge Lorenzo, ki je odpeljal najhitrejši krog v zgodovini dirkališča v Sepangu. Hondina dirkača Dani Pedrosa in Cal Crutchlow sta na drugem in tretjem mestu zaostala dve desetinki sekunde.
Kolumbijec Yonny Hernandez bo na prvih letošnjih testiranjih, ki se v Sepangu začnejo v nedeljo, v ekipi Yamaha Tech3 dirkal namesto Jonasa Folgerja. Nemec je pred kratkim zaradi zdravstvenih težav odpovedal letošnje nastopanje v svetovnem prvenstvu razreda MotoGP.
Nova sezona MotoGP je uradno odprta, saj so pri Ducatiju prvi predstavili motocikel z letnico 2018.
Svetovni prvak sezone 2017 v razredu MotoGP Marc Marquez je testiranja v Valencii končal z najboljšim časom obeh dni. Španec je uro pred koncem drugega dne odpeljal dva izjemno hitra kroga, ki se jima nihče ni mogel približati.
Marc Marquez je v zadnjih krogih dirke v Valencii z rešenim padcem poskrbel za dvig jesenske temperature, a po odstopu Andrea Doviziosa vseeno četrtič postal prvak razreda MotoGP. V dirki, v kateri se je sicer ves čas vozil v ospredju, ni pa bil deležen prevelike pozonosti, je zmagal Dani Pedrosa.
Sedem letošnjih dirk bo krajših od običajne dolžine.
V malezijskem Sepangu so se nadaljevala testiranja dirkačev razreda MotoGP. Če je včerajšnji dan minil v znamenju privajanja dirkanju po dolgem zimskem odmoru, so ekipe danes že pokazale več. Najhitrejša sta bila Yamahina tovarniška dirkača Maverick Vinales in Valentino Rossi.
Yamaha je danes predstavila YZR-M1 za letošnjo sezono, ki ga bosta vozila Maverick Vinales in Valentino Rossi.
Svetovni prvak Marc Marquez in njegov moštveni kolega Dani Pedrosa sta na zajključnem letnem srečanju Honde v Motegiju pred 24 tisoč navijači vozila vse živo, kar Honda poganja.
Po tem, ko se je v nedeljo končala sezona 2017, se je v Valencii danes že začela nova. Dirkači so na stezi odpeljali prve kilometre z novimi ali bolj ali manj spremenjenimi letošnjimi motocikli. Maverick Vinales je bil z lansko yamaho in novim aerodinamičnim paketom najhitrejši.