MotoGP
Suzukijev dirkač je po padcu na testiranjih ostal v bolnišnici na opazovanju.
Marc Marquez je dobil kvalifikacije v Brnu in to za 2,5 sekunde.
Začenja se avgustovski del dirk MotoGP. Prvi trening v Brnu je dobil Dovi pred MM93.
Marc Marquez se je z rokami v naročju ležerno zapeljal čez ciljno črto in pokazal, da mu na tem dirkališču nihče ne seže niti do kolen.
Marc Marquez je dobil tudi tretji trening v Nemčiji, medtem ko sta Rossi in Dovizioso ostala izven deseterice.
Iz moštva HRC so sporočili, da bo Stefan Bradl ta konec tedna zamenjal poškodovanega Jorgeja Lorenza.
Fabio Quartararo je dan po VN Češke na testiranjih postavil najhitrejši čas.
Marc Marquez je dominiral na tretjem treningu, ki je minil v dežju, gostujoči dirkač Suzikija, Sylvain Guintoli, pa je bil kar tretji.
Prihodnje leto bo ob Oliveiri v KTM-ovem satelitskem Tech3 vozil Brad Binder.
Marc Marquez je tudi sedmo leto zapored osvojil najboljši štartni položaj in jutri cilja tudi na sedmo zaporedno zmago v tem razredu.
Na drugem treningu na Sachsenringu je svetovni prvak pokazal zobe in premagal konkurenco za 341 tisočink.