Na naši spletni strani uporabljamo piškotke, s katerimi izboljšujemo vašo uporabniško izkušnjo in vam zagotavljamo ustrezne vsebine in oglaševanje. Z nadaljno uporabo naše spletne strani se s tem strinjate.

Deli zgodbo na
15.06.2019 17:53

Mladi Francoz je osvojil že svoj drugi letošnji najboljši štartni položaj.

Artur Švarc

Quartararo, ki je je na tem dirkališču lani osvojil svojo edino zmago v Moto2, je za 15 tisočink ugnal Marqueza, tretji pa je bil drugi dirkač Petronas Yamahe, Franco Morbidelli, ki je zjutraj na tretjem treningu grdo padel.

Italijan je brez težav prišel iz Q1 in tudi prevzel vodstvo na začetku Q2 z 1:39.758. Po prvih poskusih sta s Quartararojem stala na vrhu, potem pa ju je prehitel Vinales za tisočinko, Francoz pa mu je vrnil z 1:49.484. Kmalu zatem je na drugo mesto pripeljal Marquez, ki je v zadnjem krogu ob izteku časa imel tudi svetel trenutek v četrtem ovinku in izboljšanje časa je splavalo po vodi. VInales se je sicer pripeljal na tretje štartno mesto pred Morbidellijem in Rossijem, a je bil pozneje kaznovan s tremi mesti zaradi oviranja Quartararoja, tako da bo štartal kot šesti, za Doviziosom.

Preostalo deseterico sestavljaji Petrucci, Rins, Crutchlow in Lorenzo.