Na naši spletni strani uporabljamo piškotke, s katerimi izboljšujemo vašo uporabniško izkušnjo in vam zagotavljamo ustrezne vsebine in oglaševanje. Z nadaljno uporabo naše spletne strani se s tem strinjate.

VN Katarja
Sledi nam na

Deli zgodbo na
26.03.2017 17:03

Po štirih mesecih zime se danes v Katarju začenja nova sezona svetovnega motociklističnega prvenstva. Preberite si nekaj statističnih podatkov, povezanih z VN Katarja.

Mesta na štartni vrsti so zadnjič določili na podlagi časov s treningov leta 2009 na Portugalskem, kjer je močan dež prav tako odplaknil kalifikacije v vseh treh razredih.

Maverick Vinales bo danes prvič v svoji karieri začel dirko razreda MotoGP z najboljšega štartnega položaja. Ker je s prvega štartnega položaja začel tudi dirke v razredih Moto3 in Moto2, je postal prvi dirkač z najboljšimi štartnimi položaji v vseh treh razredih moderne dobe. ÄŒe bi danes zmagal, bi za Mikom Hailwoodom postal najmlajši dirkač, ki bi mu uspelo zmagati z motocikloma dveh različnih znamk.

Andrea Iannone bo dirko začel z drugega štartnega mesta. V Katarju še noben Suzukijev dirkač ni začel višje.

Marc Marquez na tretjem mestu zaključuje prvo štartno vrsto, ki jo sestavljajo dirkači treh različnih proizvajalcev. VN Katarja leta 2014, v kateri je Marquez zmagal, je bila zadnja, na kateri je kak Hondin dirkač stal na katarskih stopničkah za zmagovalce.

S prvega mesta v drugi štartni vrsti bo začel novinec Johann Zarco. To je po letu 2008 najboljši štartni položaj kakega novinca na prvi dirki sezone. Leta 2008 je dirko s prvega mesta začel Jorge Lorenzo, James Toseland pa z drugega.

V Katarju se je prvič zgodilo, da so vsi dirkači na prvih štirih štartnih mestih v razred MotoGP napredovali iz razreda Moto2.

Andrea Dovizioso je na petem mestu najbolje uvrščeni Ducatijev dirkač. Italijan je zadnji dve dirki za VN Katarja končal na drugem mestu.

Scott Redding bo dirko začel s šestega mesta, ki je njegovo najboljše po lanski dirki za VN Nizozemske. V Assnu je začel s tretjega mesta.

Dani Pedrosa bo danes že dvanajstič nastopil na MotoGP dirki za VN Katarja. Dirko bo začel s sedmega mesta, na vseh prejšnjih pa je bil med dobitniki točk.

Jonas Folger je edini od letošnjih štirih novincev, ki je v Katarju v nižjih razredih že zmagal. Leta 2015 je bil najboljši v razredu Moto2, današnjo dirko razreda MotoGP pa bo začel z osmega mesta.

Z desetega mesta bo dirko začel Valentino Rossi, ki je pred dvema letoma v Katarju zmagal po štartu z osmega mesta.

Lanski zmagovalec Jorge Lorenzo bo današnjo dirko začel z dvanajstega mesta. Na dirkališču v Losailu je do zdaj vse dirke začel iz prve ali druge štartne vrste.