Faza 2 je Renaultov znani izraz za vmesno prenovo njihovih modelov in tega je bil pred nekaj meseci deležen tudi med kupci izjemno priljubljeni Captur. Zdaj se ta v prenovljeni podobi vrača na slovenske ceste.
Pri Renaultu namreč veliko stavijo na prenovljenega Capturja, saj velja za njihov prodajni paradni konj v zadnjih nekaj letih. Od leta 2013, ko je ceste zapeljala prva generacija, se je zanj po vsem svetu odločilo več kot dva milijona kupcev. In zanimanje zanj ne pojenja niti pri nas. V Sloveniji statistika kaže, da je bilo v prvih sedmih mesecih letošnjega leta pri nas registriranih 942 primerkov tega modela, kar teoretično pomeni, da bi ob koncu leta lahko prilezli blizu končne številke dve tisoč. V lanskem letu so zabeležili 1146 registracij.
Prenova po petih letih prinaša prijetnejši zunanji videz, nekaj sprememb v potniški kabini, medtem ko je pogonska tehnika ostala enaka. Najbolj opazna oblikovna sprememba se je kakopak zgodila na sprednjem delu, kjer ima Captur po novem nekoliko tanjše žaromete in povsem nov LED dnevni podpis, po vzoru iz Clia oziroma nekaterih drugih novejših modelov. Seveda so ob tem nekoliko spremenili sprednjo masko, vhode za zrak preselili malce nižje in mu namestili prenovljen logotip. Prvič je Captur na voljo tudi 19-palčnimi platišči, obenem pa kupec lahko izbira med tremi barvami strehe in novo sivo barvo v paleti zunanjih barv.
Usnje na sedežih in zadnji klopi je v Capturju le še zgodovina, saj so se Renaultovci zavezali k uporabi trajnostnih in recikliranih materialov. Na drugi strani so še nekoliko povečali osrednji zaslon, ki zdaj meri 10,4 palca (pri bogatejših paketih opreme) in je podprt s posodobljenim Googlovim multimedijskim sistemom, ki prinaša veliko novih aplikacij in izboljšan sistem glasovnega upravljanja. A ta za zdaj še ni na voljo v slovenskem jeziku. Piko na i predstavlja še možnost vgradnje Harman/Kardon ozvočenja in dejstvo, da se s prenovljeno grafiko ponašajo tudi 10,3-palčni digitalni merilniki.
Pri motorizaciji ostaja vse isto, z izjemo priključnega hibrida, ki so ga črtali iz ponudbe. Tako ostajajo litrski turbo s 67 kW (91 KM), 1.3 TCe blagi hibrid s 103 kW (140 KM) ali 116 kW (160 KM) in seveda hibridni 1.6 E-tech s 107 kW (145 KM) in 205 Nm navora. Slednji je dobil rahlo posodobitev v obliki gumba E-Save (ta je bil prej na voljo pri priključnemu hibridu), ki omogoča, da sistem ohrani vsaj 40 odstotkov napolnjenosti baterije, denimo za potrebe vožnje po mestu. Za hibridno verzijo, ki je sicer tudi najdražja (od 27.590 evrov), se odloči dobra desetina kupcev, medtem ko večina izbira ostale cenejše različice. Cena za najbolj osnovnega znaša 21.790 evrov.