Volvo je eden izmed vodilnih proizvajalcev na poti ekološkega prehoda, a tudi švedska znamka utegne prilagoditi svoje načrte z električnimi avtomobili.
Prodaja električnih avtomobilov ne narašča s tempom, kot bi si proizvajalci želeli, zato mora Volvo najti alternative, da obdržijo raven prodaje. Za zdaj se še vedno osredotočajo na cilj povsem električne prodaje do leta 2030, vse bolj pa razmišljajo o možnosti rezervnega načrta.
Bjorn Annwall, direktor prodaje pri Volvu, je lani odločno zagovarjal cilj povsem električne flote po vsem svetu po letu 2030, zdaj pa Jim Rowan, direktor skupine, zavzema previdnejše stališče. »Sem odločen zagovornik električnega avtomobila, a glede na trenutno situacijo je razumljivo, da bo potrebno nekaj časa, da uskladimo vse svetovne regije in dosežemo povsod ničelne emisije,« je povedal na sestanku z vlagatelji.
Rešitev za prehodno obdobje bi lahko predstavljali hibridi. »Hibridni modeli so dobra alternativa in idealen most, s katerim bomo naše kupce popeljali k čisti elektriki. Polni in priključni hibridi se dobro prodajajo in zato razmišljamo o nadaljnjih vlaganjih v te vrste avtomobilov.«
Največ težav pri prehodu na elektriko povzroča ameriški trg, kjer se prodajalci bojijo upada prodaje s prehodom na izključno električne avtomobile do te mere, da bi številni posredniki morali zapreti svoja vrata. Podjetje je temu prisluhnilo in razmišlja o možnosti širitve ponudbe priključnih hibridov, kar bi Volvu omogočila povezanost z Geelyjem, prav tako pa so pred nekaj meseci podpisali dogovor o sodelovanju z Renaultom o razvoju bolj varčnih termičnih motorjev. Volvo bo tudi nadgradil platformo SPA1, na kateri temeljita XC90 in XC60, kar bi omogočilo sodobnejše in varčnejše različice obeh modelov.