Še pred izbruhom škandala z uslužbenko se je v zakulisju ekipe Red Bull odvijala prava mala vojna.
Vedno več je informacij, da Hornerjev izvirni greh ni pošiljanje srednjega prsta in prijazen klepet z uslužbenko ekipe ampak poskus menedžerskega prevzema ekipe.
Ko je oktobra 2022 umrl Didi Mateschitz, je harmonija med avstrijskim 49 % deležem in tajskim 51 % deležem imperija Red Bull izpuhtela čez noč.- Oliver Mintzlaff, nemški športni menedžer, ki je že bil zadolžen za nogometni del Red Bulla, je dobil od vodstva podjetja nalogo, da prevzame tudi ekipo v F1.
Kljub očitni zlati dobi ekipe s tremi zaporednimi dirkaškimi in dvema zaporednima ekipnima naslovoma, so se že lani pojavile govorice, da med različnimi linijami poveljevanja pošteno škripa. Šef ekipe Christian Horner je tako želel konsolidirati moč odločanja v svojih rokah, kar pri vodstvu Red Bulla ni naletelo na odobravanje. Govorilo se je, da je Horner skušal odstreliti Marka, ki je bil dober Mateschitzev prijatelj, kar pa je Max Verstappen, ki večino svojih uspehov dolguje prav Marku, zanijkal.
Tako v ekipi tudi danes obstajata dve zelo nasprotni struji - na eni strani je Horner s svojo bazo, na drugi pa vodstvo Red Bulla v Avstriji. Da bo vse še bolj logično, je treba dodati, da je lansko leto Horner kontaktiral družino Yoovidhya, ki ima v lasti večino Red Bulla in ji ponudil menedžerski odkup z britanskimi financerji - če ne v celoti, pa vsaj večinski del. To dejanje je vodstvo v Fuschlu dobilo s spodnjicami pod koleni in povzročilo razkol v odnosih, še preden se je zgodil letošnji škandal.
Dejstvo je, da Horner ni naiven, niti pridna ovčka, pač pa podobno kot nemški soimenjak pri Mercedesu, požrešen volk. In vsakomur je jasno, da se zgodba o zakulisnih dogajanjih pri Bikih šele prav začenja. Didi pa se obrača v grobu, žal.