Na naši spletni strani uporabljamo piškotke, s katerimi izboljšujemo vašo uporabniško izkušnjo in vam zagotavljamo ustrezne vsebine in oglaševanje. Z nadaljno uporabo naše spletne strani se s tem strinjate.

Petek - 2. trening
Sledi nam na

Deli zgodbo na
03.03.2023 17:04

Potem, ko je nase z drugim mestom opozoril že na prvem prostem treningu za VN Bahrajna, je Fernando Alonso navdušil tudi v drugo.

Matej Natek HB Press

Dvakratni svetovni prvak za volanom Aston Martina je bil namreč tokrat najhitrejši med vsemi, s približno desetinko sekunde prednosti pred Maxom Verstappnom. Zgolj dve tisočinki počasnejši pa je bil njegov moštveni tekmec, Sergio Perez.

Če se po jutru dan pozna, potem se lahko ljubitelji formule 1 letos nedvomno nadejamo pestre sezone. Glede na videno na, tako prvem, kot tudi drugem prostem treningu, utegne vlogo osrednjega Verstappnovega izzivalca odigrati Alonso. 41-letni Španec, ki se je pred letošnjo sezono preselil k Aston Martinu, je bil razpoložen že na uvodnem treningu, še bolje pa je bilo kasneje, ko so se na stezi prižgali reflektorji. Sprva se je resda zdelo, da bo Red Bull rutinirano zasedel vrh razpredelnice, saj je v 27. minuti vodstvo z varno prednostjo pred Leclercom v Ferrariju držal Perez v Red Bullu. Toda zgolj minuto kasneje je udaril Alonso, ko je dosegel čas 1:30.907. Česar pa nekaj minut kasneje ni uspel izboljšati niti Verstappen, ki je bil pri svojem poskusu komajda hitrejši od svojega moštvenega tekmeca. Pri Red Bullu so se tako morali zadovoljiti 'zgolj' z 2. in 3. mestom, vrh pa prepustiti Aston Martinu.

Leclerc ob zaostanku štirih desetink sekunde za Alonsom višje od 4. mesta ni uspel priti, po drugi strani pa nekateri pred nadaljevanjem vikenda še vedno opozarjajo, da moštvo iz Maranella še ni pokazalo vsega kar zmore. V vsakem primeru je jasno, da šele 14. mesto, ki ga je tokrat osvojil Sainz, ni pravi pokazatelj forme. Pozitivno je sicer presenetil Hülkenberg, ki s podobnim zaostankom kot Leclerc osvojil 5. mesto. Tik pred Strollom, ki je kljub težavam v 1. zavoju (posledica poškodovane roke) za Alonsom zaostal za približno pol sekunde. Sedmo mesto je za Alpine osvojil Gasly, osmo mesto pa je za Mercedes osvojil Hamilton. V najboljši deseterici sicer najdemo še Norrisa in Džouja.

Jutri ob 12:30 je na sporedu še zadnji prosti trening pred kvalifikacijami, le-te pa pridejo na vrsto ob 16. uri.

ripmork03.03.2023 17:13
The Hype is real ???? Realno je RB še vedno favorit, sam tut na long run-ih se je AM na testiranjih precej izkazal, obeta se lepa popestritev borb v ospredju.
ripmork03.03.2023 17:14
lol, namesto smajlija vprašaji? :)
aichi03.03.2023 17:53
Filtriram ti razne poskuse inceptiona :)
König03.03.2023 17:59
Neverjetno, zdi se mi cela večnost odkar sem še hodil na dirke in spremljal Alonsove začetke. Tip pa je še vedno tam, in to celo na vrhu :)
aichi03.03.2023 18:02
Pazi, miško je v svoji 23. (!) sezoni!
hubertfast03.03.2023 18:04
Sem že zadnjič napisal, da ti smeškote pretvori v vprašanje... Pa zgoraj levo ko imaš domov zdaj načeloma ne dela več.
puzzler03.03.2023 18:06
....ja Hass je pa isto hitr kot Ferrari kake mokre sanje hahahahahahha
WrongWorld03.03.2023 18:28
priznam da nekaj časa alonsa preprosto nisem maral ampak to kar dela v svojih letih je hvalevredno. nedvomno ima materijal za sam vrh. bogi se mi zdi mercedes, to ni za nikamor. no bomo vidli ju3 in v nedeljo. zaradi haasa se mi je samo smmejalo.
mato03.03.2023 18:42
Tudi Hulk je pozitivno presenetil
odbiti_val03.03.2023 18:50
Očitno bo to sezona starih mačkov. :)
RR_0103.03.2023 19:31
Tole pa je, 17 let od prvaka. Zdaj si pa pr dstavlji, da bi se lahko letos potegoval za prvaka. Res, da so to bolj mokre sanje, pravljicA ampak je pa fajn videt. Dobro vemo, da čez celo sezono bodo ekipe kot so Redbull, Mercedes z nadgraditvami dvojno prekašale te manjše ekipe
andrej03.03.2023 19:45
strol je komaj volan obračal, še iz dirkalnika ni mogel sam zlest
lolek03.03.2023 21:17
Osebno ne bi štel Astona med tamanjše ekipe. Denar in osebje imajo, infrastruktura bo mislim da končana letos. Celotno zimo so govorili da bo letošnja sezona za Aston ogrevalni krog in da 2024 ciljajo na naslov.
duss04.03.2023 10:11
Očitno je kombinacija Mercedes motor + bivši Red Bull dizajner + stari maček Alonso že obrodila prve sadove. Sicer je preuranjeno govoriti o uspehu. Najprej je potrebno počakati do Q3 in nato prvih 6 dirk. Lani so se zadeve od dirkališča do dirkališča kar konkretno spreminjale. Tudi Hass je tradicionalno na prvih nekaj dirkah zelo dober, potem pa padejo v formi.
Pr0ph3t04.03.2023 13:36