Na naši spletni strani uporabljamo piškotke, s katerimi izboljšujemo vašo uporabniško izkušnjo in vam zagotavljamo ustrezne vsebine in oglaševanje. Z nadaljno uporabo naše spletne strani se s tem strinjate.

Deli zgodbo na
04.03.2022 17:31

Po prvem dnevu v Katarju bo najboljše razpoloženje v Suzukijevi garaži.

Matic Kovačič

Na drugem prostem treningu razreda MotoGP, ki je potekal na več kot 15 stopinj hladnejši stezi, je bil najhitrejši Suzukijev dirkač Alex Rins s časom 1:53.432, tik za njim se je s časom 1:53.467 uvrstil Hondin tovarniški dirkač Marc Marquez, ekipni Suzukijev uspeh pa je s časom 1:53.579 dopolnil Joan Mir.

Tudi četrto mesto je romalo v Španijo, saj je na tem mestu s časom 1:53.652 končal najhitrejši dirkač na Ducatiju Jorge Martin, peto mesto si je zagotovil Yamahin tovarniški dirkač Franco Morbidelli s časom 1:53.845 in tako napovedal, da se počasi, a vztrajno vrača k polni fizični pripravljenosti po lanski hudi poškodbi kolena, prvo šesterico pa je zaključil Ducatijev tovarniški dirkač Jack Miller s časom 1:53.870.

Na sedmo mesto se je s časom 1:53.886 uvrstil dirkač Aprilie Aleix Espargaro, še hitrejši čas pa mu je preprečil skorajšnji dotik z moštvenim kolegom Maverickom Vinalesom nekaj ovinkov pred koncem kroga. Branilec naslova Fabio Quartararo je bil s časom 1:53.906 na drugem prostem treningu deveti, zadnje mesto, ki še neposredno vodi v drugo kvalifikacijsko, pa je z desetim mestom osvojil njegov največji konkurent v lanskem boju za naslov Francesco Bagnaia s časom 1:53.971.