Na naši spletni strani uporabljamo piškotke, s katerimi izboljšujemo vašo uporabniško izkušnjo in vam zagotavljamo ustrezne vsebine in oglaševanje. Z nadaljno uporabo naše spletne strani se s tem strinjate.

VN Aragonije - 1.Trening
Sledi nam na

Deli zgodbo na
10.09.2021 11:24

Dirkač Repsol Honde kot eden dveh dirkačev, ki sta uporabila zadnjo mehko pnevmatiko, premočno dobil prvi prosti trening.

Matic Kovačič

Najhitrejši na prvem prostem treningu razreda MotoGP, je potem ko je zadnjih nekaj krogov uporabil mehko zadnjo pnevmatiko, s časom 1:48.048 postal Marc Marquez in konkurenco prehitel za skoraj celo sekundo. Edini, ki je za njim zaostal manj kot sekundo ob uporabi mehke pnevmatike, je bil s časom 1:49.019 in drugim mestom Joan Mir, tretji pa je bil s časom 1:49.193 Francesco Bagnaia.

Na četrto mesto se je v zadnjih trenutkih s časom 1:49.206 prebil Alex Marquez, kar ga je uvrstilo tik pred Jacka Millerja, ki je bil s 1:49.262 na koncu peti, na šesto mesto pa se je s časom 1:49.313 prebil Aleix Espargaro.

Johann Zarco se je na koncu s časom 1:49.372 prebil na končno sedmo mesto, osmi je končal njegov rojak in vodilni v skupnem seštevku Fabio Quartararo, ki je dosegel čas 1:49.451, zadnji dve mesti v prvi deseterici pa sta šli v roke Takaakija Nakagamija, ki je bil s časom 1:49.459 deveti, Pol Espargaro pa s časom 1:49.589 deseti.

Omeniti velja še predstavo Mavericka Vinalesa, ki je svoj prvi prosti trening v barvah Aprilie s časom 1:50.187 končal na devetnajstem mestu.