VN Španije – Kvalifikacije

Quartararoju prvi pole letošnje sezone
18.07.2020 15:40 Artur Švarc

Fabio Quartararo je sesul svoj lastni rekord kroga v Jerezu in osvojil najboljši štartni položaj na VN Španije.

Quartararo, ki je bil najhitrejši tudi na dopoldanskem sobotnem treningu, je prvi postavil 1:37.064, ki ga je takoj zatem izboljšal Marquez na 1:37.006.

Na drugem hitrem krogu se je Quartararo spustil pod 1:37 na 1:36.993, Bagnaia pa je prišel na tretje mesto, kljub temu, da je v zadnjem ovinku naletel na počasnega Rossija.

Marquez se je vrnil na vrh z 1:36.877 v drugem poskusu, a ga je takoj zatem z odličnim zadnjim sektorjem prehitel Vinales s časiom 1:36.844.

Minuto pred koncem je odlično kazalo Millerju z Ducatijem, a se je Avstralec zložil v 11. Ovinku. Samo nekaj sekund pozneje je na istem mestu padel še Alex Rins, ki so ga odpeljali z rešilcem, držal se je za zapestje.

Kljub tem umetniškim vložkom to Quartararoja ni zmotilo in je z 1:36.705 skočil tik pod svoj rekord iz tretjega treninga in si zagotovil drugi zaporedni pole v Jerezu. Vignales je ostal n drugem mestu, prvo vrsto zaključuje Marquez. Bagniaia je na četrtem štartnem mestu dosegel najboljši štartni položaj.

Miller bo štartal s petega mesta kljub padcu, Crutchlow pa na šestem s tisočinko zaostanka. Brad Binder je na svojem prvem nastopu za KTM osvojil  13. Mesto in za las izgubil Q2. Franco Morbidelli je osvojil 10. mesto, mesto za njim pa bo štartal Rossi.