VN Nemčije – Kvalifikacije

Marquezu sedmi zaporedni pole
06.07.2019 16:15 Artur Švarc

Marc Marquez je tudi sedmo leto zapored osvojil najboljši štartni položaj in jutri cilja tudi na sedmo zaporedno zmago v tem razredu.

Marquez si je prednost ustvaril že takoj na začetku Q2 in postavil 1:20.575. Potem je zapeljal v bokse in se presedel na drugi motocikel in postavil čas 1:20.215. Za vrat mu je dihal le Fabio Quartararo, ki pa je bil z 1:20.400 dve desetinki za njim. Marquez je potem še enkrat z amenjal gume in motocikel in postavil 1:20.195, kar je tudi novi rekord kroga na Sachsenringu. Quartararo je za 6 tisočink premagal tretjega Vinalesa.

Rins s Suzukijem bo štartal četrti, Miller pa s petega kot najboljši Ducatijev voznik. Cal Crutchlow je bil kljub poškodbi kolena šesti, sledijo pa Morbidelli, Espargaro s KTM-om, Mir in Nakagami. Rossi, ki se je skupaj z Nakagamijem prebil iz Q1, je uspel sestaviti čas le za 11. mesto, četrto vrsto pa zaključuje Petrucci. Petrucci je imel veliko težav v Q2 in je v vsakem krogu bentil čez ostale dirkače, najbolj besen je bil na Mira, ki ga je oviral in je proti njemu celo zamahnil z roko. Krog zatem je karma poskrbela za Italijana in Petrux je končal v pesku.

Dovizioso bo štartal kot 13., saj ga je tik pred koncem Q1 z drugega mesta izrinil Nakagami.