Statistika

Največ nesreč do zdaj
28.11.2017 09:34 Artur Švarc

Končana je 69. sezona prvenstva na dveh kolesih, na žalost z rekordnim številom nesreč.

Potem ko je so lani nesreče v dirkaških vikendih prvič skočile čez mejo 1000 v vseh treh razredih, je letos ta narasla že na 1126, kar je v povprečju 62 na vikend. Več ko 20-krat je z motorja letelo 5 dirkačev, rekorder pa je Sam Lowes z Aprilio s kar 31 nesrečami, drugi je Jorge Navarro s 30 poleti, svetovni prvak Marc Marquez pa je v top pet s 27 padci.

Število polomljenih kosti v sezoni je 17 – vrhunec sezone je dvojni zlom noge Valentina Rossija konec avgusta. Italijan je že 22 dni pozneje v Aragonu osvojil peto mesto.

V MotoGP je bilo 313 nesreč, trikrat več kot pred desetimi leti, ko jih je bilo samo 98. V Moto2 je bilo nesreč še več, 434.

Največ padcev je bilov San Marinu, kjer je dež stezo spremenil v podhlajeno dirkališče, številka se je na koncu vikenda ustavila pri 140.